Мінсоцполітики пропонує запровадити єдиний підхід до визначення середньоденного доходу
Більше за темою:
Перенесення щорічної відпустки суміснику в разі тимчасової непрацездатності
Листок непрацездатності для догляду за дитиною під час відпустки
З працівником призупинено дію трудового договору: чи підлягає оплаті листок непрацездатності за цей період?
СПО об’єднань профспілок оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Як зазначається в Пояснювальній записці, проєкт акта розроблено на виконання доручення Прем’єр-міністра від 10.01.2025 № 254/1/1-25 до Закону від 18.12.2024 № 4158-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування» (далі – Закон № 4158) в частині завдань, визначених пп. 1.1–1.3, 1.8, 1.10 п. 1 Плану організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для реалізації Закону № 4158 (далі – План).
Так, згідно з абзацем другим пп. 1 п. 1 розд. І Закону № 4158 унесено зміни до Кодексу з процедур банкрутства, якими визначено, що вимоги із зобов’язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян, які застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, задовольняються шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до ПФУ, в порядку, встановленому КМУ.
У зв’язку з цим виникла необхідність внесення змін до постанови КМУ від 04.12.2019 № 986 «Про затвердження Порядку капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників» (пп. 1.1 п. 1 Плану). Підпунктом 1.2 п. 1 Плану передбачено внесення пропозицій до КМУ у зв’язку з викладенням у новій редакції абзацу другого ч. 1 ст. 22 Закону від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105) щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах застрахованим особам за основним місцем роботи та за сумісництвом з урахуванням особливостей для страхових випадків, передбачених абзацем третім ч. 3 ст. 36 цього Закону (стосовно оплати перших сімнадцяти днів тимчасової непрацездатності роботодавцем, у якого настав страховий випадок, за рахунок коштів роботодавця).
СПО об’єднань профспілок
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу